parba-her.nolimit.cz

Grand Theft Auto San Andreas

http://www.hcgamer.hu/gamer/images/cikkek/2005_05/gta_sa_doboz.jpg

GTA San Andreas

Zatím nejúspěšnější díl celé série grand theft auto. Grafika už o něco lepší jako v vice city, ale pořád to není ono. Zato hrací doba se několikanásobně zvětšila. Hrajete za postavu jménem CJ. Začínáte ve svém rodném domu a právě Vás pustily z vězení. Po přijezdu domů z vězení zjistíte, že Váš gang se velmi oslabil a je v okolí silná konkurence. Proto musíte začít plnit různé úkoly, aby se Vám zvedla reputace. Mezi jedny z prvních úkolů patří úkoly typu: přesprejuj pár nápisů od cizích gangů, zmal cizího dealera drog a podobně.

GTA san andreas

Volnost, svoboda a rozmanitost

Co mě potešilo na tomto dílu byla jeho rozmanitost. Můžete chodit do posilovny a vymakat si svou postavu. Jak vypadá vaše postava také zavísí na konzumaci jídla. Můžete chodit do fastfůdů nebo restaurací a jíst jídlo. Pokud sníte jídla hodně uděla se CJovi špatně a vyzvrací se. Pokud rpavidlne často jíte a moc neposilujete stane se z vás tlouštík. Pokud u toho posilujete stane se z Vás korba. Všechny díly GTA se vyznačovali velkou volností a svobodou. V tomto čtvrtém dílu to je dotažené ještě dál a můžete si jít třeba do baru zahrát kulečník o peníze. Další co mě hodně bavilo byla autoškola. Byla to teda spíš taková škola smyku pro GTA. Dalo se tam naučit jak jezdit po 2 kolech, nebo třeba jak efektivně zaparkovat na rptoější stranu s otočkou. Právě tady tato rozmanitost dělá GTA to čím je. Chcete se někam rychle dostat? Chcete letět s letadlem? není problém, prostě ukradnete auto a jedete na letiště. Tam si budto koupíte letenku nebo letadlo prostě ukradnete a letíte. Nezapomentulné jsou projíždky na chooperovi při západu slunce. Grafika sice nebyla nejlepší ale některé efekty jako východ a západ slunce nad mořem byly dokonalé. Hra se neodehráva pouze ve měste, jak jsme byli z předchozích dílů zvyklý, ale odehráva se i na vesnici. Hezké je že lidé na vesnici jsou oblečeni úplně jinak než lidé ve městě. I jinná auta tam jezdí stejně jako v celém městě. Některá lepší auta najdete jenom v těch leších částech města.

Gta san andreas

Vývoj postavy

Co se dál hodně vylepšilo v tomto dílu byl vývoj postavy. Ať jste dělali cokoliv(jídlo, běh, jízda autem), ke všemu se Vám počítaly body. Tyto body Vám ovlivnovali vlastnosti vaší postavy jako třeba vytrvalost, nebo jízda na kole. Takže pokud jste hodne behali nebo plavali vasi postave se porad zlepšovali tyto vlastnosti. Škoda ze toto v novem GTA asi nebude :(, stejně jako možnost zajít do posilovny.
Výrobce Rockstar Games
Hrací doba 150 hodin
První vydání PS2 26. října 2004 – USA a okolí
Minimální kofigurace:
Processor 1GHz Intel Pentium III nebo AMD Athlon procesor
Pamět 256MB RAM
Volné místo alespoň 3.6 GB volného místna na pevném disku
Grafika 64MB grafickou kratu s podporou DirectX 9 ("GeForce3" nebo lepší)
Doporučená kofigurace:
Processor ntel Pentium 4 nebo AMD Athlon XP procesor (nebo lepší)
Pamět 384(+) MB RAM
Volné místo 4.7 GB volného místna na pevném disku
Grafika 128(+) MB grafickou kratu s podporou DirectX 9 ("GeForce FX" nebo lepší)